Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

tonic napsal(a):

tak ked mas odlet z Viedne, znamena ze si bol v Rakusku nie? :)

Spíš jsem to myslel pro ty, co letí např. z Česka nebo Polska a byli lyžovat např. v Rakousku ;) A dojet jen do na Flughafen Wien je spíš onen povolený tranzit :D

0 Citovat

myslim ze tranzit znamena ze si prestupoval na letisku bez toho aby si vstupil do krajiny. zase izrealcov by som ako poslednych podcenoval, ze toto nemaju osefovane. ved oni su prakticky ostrov

0 Citovat

tranzit jistě není nastup na letišti a dojezd tam třeba

autem...myšleno jak píše tonic,přestup v rámci letiště...

0 Citovat

tak a uz to mame i my

0 Citovat

baca12 napsal(a):

tak a uz to mame i my

A co prosím? Virus, zrušený let, žízeň, ...?

0 Citovat

Asi myslel v SK.

0 Citovat

divan napsal(a):

A co prosím? Virus, zrušený let, žízeň, ...?


Virus na svk

Na zrusenie letu este cakam a dufam, ze nebude, como lake vyzera nadherne

A zizen ohromnu ale tu zazenem zajtra :)

0 Citovat

@baca12 Tak ti nevím...

"Slovensko po potvrzení prvního případu nákazy koronavirem zakáže lety do Itálie a exkurze škol do zahraničí, uzavře nemocnice a věznice pro návštěvy. (ČTK)"

0 Citovat

Za dva týdny TXL-ODS-BTS. Říkám si, jestli tam vůbec půjde odletět a pokud, zda to nebude mít rysy Resident Evilu... Na Velikonoce Jerevan bude nejspíš také pasé. Ten na rozdíl od Oděsy jde kompletně zrušit s nulovými náklady. Jen mě to bude daleko víc mrzet.

0 Citovat

V Oděse bych se bál spíš polyrezistentní TBC.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

V Oděse bych se bál spíš polyrezistentní TBC.

Momentálně mám stejný názor. Otázka je, co bude za dva týdny. Nejspíš to neskončí u jednoho UA případu.

0 Citovat

Aký problém, však ubytka so stornom a vybavené. Uvidíš čo bude. Problémy majú skôr príležitostni cestujúci.


Mimochodom, ty si ešte v inkubačnej, nie? :)

0 Citovat

Tak jen pro info. Dnes přišly peníze od EasyJetu. I když to vypadalo, že bude proplacen jen zpáteční, zrušený let, tak EasyJet proplatil i cestu tam (let byl normálně realizován) v plné výši.

0 Citovat

@tonic: Houbeles, cestoval jsem v souladu s tehdejšími doporučeními MZVČR 😁 

Ubytko se stornem samozřejmě mám. Otázka je, jak budou držet letenky od Wizzu a Ryanu a co případný karanténní cirkus kolem. Jako teď u nás Itálie. 

Vidím to tak, že dnes večer se spousta lidí vrátí z Itálie místo soboty, aby nemuseli do karantény. 

0 Citovat

Let Ryanu z Vídně na jih Itálie Brindisi v druhé půlce dubna zrušen...  Refund proběhl... 

0 Citovat

Právě jsme oklikou přes Budapešť dorazili do Eilatu. Refund od WIZZ proběhl okamžitě převodem na WIZZ konto. A dvacet procent dali navíc (ok, cestu do Budapešti to nepokrylo, ale asi ok) 

0 Citovat

Tak mi Lauda zrušil let z Vídně na Mallorcu v půlce dubna... :-(

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak mi Lauda zrušil let z Vídně na Mallorcu v půlce dubna... :-(


Kvůli koronaviru??

0 Citovat

Ano, nám taky. Bude full refund...

0 Citovat

Nám přišlo dneska storno Vídeň - Madrid a zpátky v dubnu. Nicméně jsme naprosto bez problémů a bez přirážky přebookovali na let Praha-Madrid ve stejném termínu, takže koronavir bude spíš jenom taková zástěrka. Nabízelo mi to i let z Vídně, akorát nevyhovující časy, proto jsme vzali tu Prahu. 

Jinak v e-mailu stoji toto:

Dear Customer,

We sincerely regret to advise you that due to the impact of COVID-19, Lauda has been forced to cancel your flight(s)....

0 Citovat

Dnes se mi podařilo refundovat oba lety Ryanairem, Praha-Treviso....Byl tu člověk co má stejný let termínově i zpět, doufám že se také povede.

Nedalo mi to a na stejný termín jsem vzal Barcelonu od Vuelingu :D

0 Citovat

Prisla mi zprava od Ryanu, ze mi rusi let Dubrovnik-Vienna, tak jsem zvolil moznost letet o den pozdeji tu samou trasu (zmena zadarmo). Koukam ted na tu policy a rozumim tomu spravne, ze mam narok na proplaceni ostatnich nakladu s tou zmenou spojenych? Ja jen, ze mi to od Ryanu moc nesedi :D 


If you avail of re-routing at the earliest opportunity, you will be entitled to (and where applicable provided with) reasonable meals and refreshments, hotel accommodation, transport between the airport and your place of accommodation (hotel or other) as well as transport to or from an alternative airport, as applicable.

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Právě jsme oklikou přes Budapešť dorazili do Eilatu. Refund od WIZZ proběhl okamžitě převodem na WIZZ konto. A dvacet procent dali navíc (ok, cestu do Budapešti to nepokrylo, ale asi ok) 

Vidíme se zítra (z KRK)

0 Citovat

V souvislosti s karanténou po návratu z Itálie by mě zajímalo, jak se v ČR reálně bude zjišťovat, že tam člověk byl, pokud přiletí do unijní země, která dosud pro přílety z Itálie omezení nemá, a odtamtud přijede třeba vlakem (pokud se sám dobrovolně neudá, jak by měl). Ne že bych se tam teď chystal, ale o efektivitě takového opatření mám pochybnosti, pokud nemá jít jenom o to, aby bylo vidět, že se něco dělá. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

V souvislosti s karanténou po návratu z Itálie by mě zajímalo, jak se v ČR reálně bude zjišťovat, že tam člověk byl, pokud přiletí do unijní země, která dosud pro přílety z Itálie omezení nemá, a odtamtud přijede třeba vlakem (pokud se sám dobrovolně neudá, jak by měl). Ne že bych se tam teď chystal, ale o efektivitě takového opatření mám pochybnosti, pokud nemá jít jenom o to, aby bylo vidět, že se něco dělá. 


Češi na sebe budou efektivně bonzovat, toho se nebojím. :-D "On chodí do práce a to se vrátil z Itálie."

0